.
.
informácie o tovare

Nanášanie teakového oleja zabraňuje tzv. „patinovaniu“ – teda „zosiveniu“ nábytku. Teakový olej okrem toho zvyšuje ochranu proti vplyvom prostredia a zabraňuje tiež vzniku škvŕn od vína alebo mastných škvŕn. Samozrejme, teakový olej zoženiete aj v rôznych stavebninách a domácich potrebách, avšak dôrazne vám radíme, aby ste na kvalite oleja nešetrili. Pri použití lacných olejov sa môže stať, žesa drevo zafarbí príliš natmavo.

Použitie

Teakový olej sa používa na základný a záverečný náter teakového dreva v exteriéri. Výrobok obsahuje konzervačnú látku na ochranu filmu pred mikroorganizmami, a preto sa nesmie používať v interiéri.

Vlastnosti

S transparentným teakovým olejom získa drevo vďaka dobrej hĺbke prieniku rovnomerný povrchový efekt. Teakový olej reguluje vlhkosť, je odolný proti poveternostným vplyvom, má otvorené póry, je nepremokavý a ľahko spracovateľný. Vďaka špeciálnymnanoabsorbérom UV žiarenia sa dosahuje vysoká ochrana pred poveternostnými vplyvmi a zároveň sa spomaľuje proces zosivenia dreva, avšak nie je možné zastaviť ho úplne. Pri tomto materiáli, pri ktorom sa vytvára minimálny film, sa odporúča pravidelná údržba každé 1 až 2 roky.

Základné pravidlá

V žiadnom prípade nenatierajte už zosivený, patinovaný nábytok. V tomto prípade sa musí z nábytku odstrániť najprv patina. Práce vykonávajte iba v dobre vetraných miestnostiach. Ak je to potrebné, použite primerané ochranné prostriedky (dýchací prístroj). Podklad musí byť čistý, suchý a zbavený látok, ktoré majú negatívny vplyv na priľnavosť, napr. tuk, vosk alebo leštiaci prostriedok.

Dodatočné informácie