.

Ratanový nábytok


Pri všetkých našich výrobkoch z umelého ratanu je konštrukcia nábytku hliníková, povrchovo upravená práškovou farbou. Do tejto hliníkovej štruktúry sa ručne vpletá robustný špeciálny výplet z trvácneho mäkčeného plastu.

Náš nábytok je po dlhý čas odolný proti poveternostným vplyvom ,  vplyvom UV žiarenia a mrazu. Vydrží teplotné výkyvy od -10 do +50 stupňov Celzia. Pri dlhotrvajúcom a intenzívnom slnečnom žiarení ale môže dôjsť s poškodeniu výpletu. Doporučujeme preto nábytok pri nepoužívaní v zimnej sezóne ochrániť nepremokavými ochrannými obalmi, ktoré sú taktiež u nás k dispozícii. Podušky je potrebné pri silnom daždi a v studenom ročnom období držať vo vnútorných priestoroch.

Ak je nábytok na exponovanom mieste, prípadne môže naň dopadať cez sklo intenzívne teplo, môžu vzniknúť i vyššie teploty ako +50 stupňov Celzia, ktoré môžu zapríčiniť poškodenie výpletu. Majte preto, prosíme, toto na zreteli pri umiestnení Vášho nábytku.

Výhodou nášho ratanového nábytku je veľmi jednoduchá starostlivosť. Stačí, ak nábytok občas vyčistíte vlhkou handrou alebo v prípade potreby jemným čistiacim prostriedkom!